YMNIGHETSHORN, Nyrenässans, nysilver, 1900-talets början.

144877. YMNIGHETSHORN, Nyrenässans, nysilver, 1900-talets början.

Horn med lock samt fot i nysilver. Rik dekor krönt av kerub figurin. Ristad gåvotext på hornets fäste. Höjd 66 cm.

Smärre bruksslitage, repor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 709