Mässingsdetaljer, rygbbrickor i rotting. Bestående av; 6 stolar, 2 karmstolar, bord. Bordets mått: längd 188,bredd 102, höjd 75 cm, 2 iläggskivor à 46 cm.
Slitage, skador, ett stödben saknas.