TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal.

144788. TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal.

Polykrom dekor i emaljfärger av fåglar och blommor. Höjd 10 cm.

Smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre nagg.

Antal besök: 613