Rund form, diameter 26 cm.
Oval form, längd 20 cm.
Form med öron, höjd 14 cm.
2 mindre formar, längd 9,5 cm.
Kaffekittel , höjd 20 cm.
Kastrull, höjd 17 cm.
Kastrull, höjd 9,5 cm.
Proveniens ett designhem från Småland.
Bruksslitage, bucklor, märken.
Rund form, diameter 26 cm.
Oval form, längd 20 cm.
Form med öron, höjd 14 cm.
Kaffekittel , höjd 20 cm.
Kastrull, höjd 17 cm.
Kastrull, höjd 9,5 cm.