BYRÅ, Gustaviansk stil, IKEA, signerad Evald Hermanson. 1900-talets mitt.

144528. BYRÅ, Gustaviansk stil, IKEA, signerad Evald Hermanson. 1900-talets mitt.

Stenskiva över 2 lådor på svängda ben. Beslag i metall och dekor med intarsia i olika träslag. Längd 80 cm, bredd 45 cm, höjd 74 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 4 558