PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina samt Samson, 1700-tal samt 1800/1900-tal.

144380. PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina samt Samson, 1700-tal samt 1800/1900-tal.

Tallrikar 2 st samt vaser 2 par. Polykrom dekor i emaljfärger av blommor samt vapensköld. Diameter 23 cm samt höjd 12 cm resp 15 cm.

Nagg, lagningar samt sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 609