BESTICK, 60 delar, nysilver, "Vasa", Guldsmedsaktiebolaget, 1900-tal.

144354. BESTICK, 60 delar, nysilver, "Vasa", Guldsmedsaktiebolaget, 1900-tal.

12 gafflar, längd 21 cm
10 st gafflar, längd 18,5 cm
12 st skedar, längd 22 cm
10 st skedar, längd 18 cm
5 st skedar, längd 13 cm
7 st knivar, längd 21 cm
4 st knivar längd 17,5 cm
5 st skedar "franska liljan", längd 14 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 gafflar, längd 21 cm
10 st gafflar, längd 18,5 cm
12 st skedar, längd 22 cm
10 st skedar, längd 18 cm
5 st skedar, längd 13 cm
7 st knivar, längd 21 cm
4 st knivar längd 17,5 cm

Bruksslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 817