PARTI KERAMIK, 4 delar, lergods, 1900-talets första hälft.

144101. PARTI KERAMIK, 4 delar, lergods, 1900-talets första hälft.

Figurin, "Oasis" (blomhållare), Artur Percy tillskriven, Gefle, höjd 22 cm. Skål med handtag, Uppsala Ekeby, diameter 32 cm. Vas, möjligen Uppsala Ekeby, höjd 14 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 870