Fanerat i valnöt m.fl träslag. Skivan klädd med läder. Tre lådor i sargen. Skåp med lådor. Längd 116, bredd 62, höjd 78 cm. Märkt PO Larsson Östermalmstorg 1921.
Skador och slitage.
Skador och slitage.