TAKLAMPA, Jan Johansson, Flygfors. 1970-tal.

143372. TAKLAMPA, Jan Johansson, Flygfors. 1970-tal.

Lampa i rödfärgat glas med hållare i brunbetsat limträ, lamphållare i mässing. Höj och sänkbar. Lampstag i mässing. Märkt Flygsfors Sweden 6008/587 design Jan Johansson. SE märkning. Mått, höjd ca 32 cm, diameter ca 34 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 9 259