CARL LOCHER. Kopparstick, signerad på bladet Carl Locher.

143082. CARL LOCHER. Kopparstick, signerad på bladet Carl Locher.

Skeppsmotiv. Signerad och daterad i plåten CL, 1887.
"eget tryk". 14x22 cm.
En av Skagenmålarna i Danmark.
(1851-1915).

Åldersslitage på ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

"eget tryk". 14x22 cm.
(1851-1915).

Åldersslitage på ram.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 889