142648. SERVISDELAR, porslin, "Blå Blom" Gustavsberg samt snarlika omärkta delar, 1900-tal.
1kaffekanna, omärkt.
1 gräddsnipa, omärkt.
1 sockerskål, omärkt.
9 kaffekoppar med fat, omärkta.
6 assietter, "Blå blom", Gustavsberg.
Smärre nagg, tillverkningsdefekter, krackelyr, smärre missfärgningar.
En kopp med spricka i fotring.