OLLE ALBERIUS. SERVISDELAR 31 st "Taffel" Rörstrand, 1900-tal.

1425369. OLLE ALBERIUS. SERVISDELAR 31 st "Taffel" Rörstrand, 1900-tal.

formar 2 st
assietter 8 st, fat 4 st, äggkoppar 6 st
tekoppar 3 st, kaffekoppar 3 st.

Formar med missfärgning undertill. En kopp med nagg.

Olle Alberius (1926–1993)

Gör en kostnadsfri värdering!

formar 2 st

Olle Alberius (1926–1993)

Antal besök: 570