GOLVUR, 1800-talets början.

GOLVUR, 1800-talets början.
1424353. GOLVUR, 1800-talets början.

Målat. Delbart. Urtavla märkt Elof Jonsson. Daterad 1804 i målerit. Ett lod och pendel finns. Längd 49. Bredd 33. Höjd ca 236 cm.

Ej funktionstestat. Slitage. Torrsprickor. Färgbortfall. Senare målning. Urtavla med lösa delar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 621