Tupperware, längd ca 22 cm
Orthex Gastromax, 3 st, längd ca 18 cm
Sveico Polyamid, 7 st, längd ca 11,5 cm
Koziol, höjd ca 9 cm
Nötknäckare svart & vit, 2 st, längd ca 18 cm
Proveniens: Nötknäpparsamlingen från "Knäckerium" i Röaby, Blekinge.
Bruksslitage, ytsmuts.
Tupperware, längd ca 22 cm
Koziol, höjd ca 9 cm
Bruksslitage, ytsmuts.