6 st tallrikar ca ø 26 cm
6 st djupa tallrikar ca ø 20 cm
5 st assietter ca ø 20 cm
6 st fat ca ø 12 cm
0 st uppläggningsfat ca 0 x 0 cm
6 st koppar ca ø 7 cm, 6 cm hög
6 st koppar ca ø 10 cm, 8 cm hög
1 st gräddkanna höjd ca 7 cm
1 st sockerskål ca ø 10 cm, 6 cm hög
1 st kanna höjd ca 14 cm.
Besticksskrap.
Nagg på en av kaffekopparna, se bild,
En av mattallrikarna är sprucken, se bilder.
Annars bra bruksskick.
6 st tallrikar ca ø 26 cm
5 st assietter ca ø 20 cm
6 st fat ca ø 12 cm
1 st gräddkanna höjd ca 7 cm
1 st kanna höjd ca 14 cm.
Besticksskrap.
Annars bra bruksskick.