TAKLAMPA, brons, möjligen Alice Nordin, Böhlmarks, tidigt 1900-tal.

141884. TAKLAMPA, brons, möjligen Alice Nordin, Böhlmarks, tidigt 1900-tal.

Sju ljuspunkter.

Inklusive kupor i glas: Höjd ca 79, diameter ca 71 cm.

Slitage, stora mittkupan saknas, någon skruv saknas, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sju ljuspunkter.

Antal besök: 4 007