PEHR KRAFT. Spinett, Sengustavianskt, Stockholmsarbete, 1700 tal.

141774. PEHR KRAFT. Spinett, Sengustavianskt, Stockholmsarbete, 1700 tal.

Etikettsmärkt, no 146, samt daterat 1797.
Längd 169 cm, höjd 78 cm, bredd 55 cm.
Tangenter i elfenben, mahogny och al.

Åldersrelaterat slitage.
Repor och slagmärken.
Ett ben behöver riktas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersrelaterat slitage.
Repor och slagmärken.
Ett ben behöver riktas.

Antal besök: 3 717