SKÅL samt FAT, porslin Kina 1700-tal.

141737. SKÅL samt FAT, porslin Kina 1700-tal.

Skål med floral dekor i järnoxidrött, blått och guld, diameter 30cm. Fat med polykrom dekor i emaljfärg, diameter 23cm.

Äldre lagningar. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Äldre lagningar. Nagg.

Antal besök: 803