BORD, sannolikt England 1800-tal, mahogny.

141560. BORD, sannolikt England 1800-tal, mahogny.

Runt på pelarfot med avslut i form av lejontassar, dekor av akantus, sarg med dekor av pärlbård. Diameter 120 cm samt 3 st iläggsskivor à 48 cm, höjd 75 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 849