EN MATCHAD UPPSÄTTNING AV 3 ALM SITTANDE WINDSOR STOLAR.

1415596. EN MATCHAD UPPSÄTTNING AV 3 ALM SITTANDE WINDSOR STOLAR.

en ca 1910-1920 med askram och stämplad John Gomm High Wycombe, även med bred pil och numrerad 108, 86cm hög, en annan liknande stämplad O Haines, J F S, målad under sätet RAF bas Gosport, 86cm hög, en annan stämplad W K och krona tillsammans med två stick back stolar, (5).

Allmänt slitage, några smärre förluster och slitage, en med skruvsäkrat framben, ett par med sittdelningar, några ramar med behov av limning igen.

Gör en kostnadsfri värdering!

The Auction Hub
Antal besök: 875