KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA samt SOCKERSKÅL, silver, rokokostil, möjligen Norge, svensk import.

140996. KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA samt SOCKERSKÅL, silver, rokokostil, möjligen Norge, svensk import.

830s, svensk import G F Hallengren AB Malmö 1944.
Höjd ca 10,5 - 23,5 cm.
Total vikt ca 1089 gram.

Slitage, repor. Skador på kaffekannans svarta dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 10,5 - 23,5 cm.
Total vikt ca 1089 gram.

Antal besök: 822