1409153. ALVAR AALTO, hylla, modell 112A, Artek, formgiven 1936.

Formpressad björk och björkfaner. Bredd 90 cm, djup 36 cm, höjd ca 25 cm.

Slitage, märken, repor, fläckar, sprickor.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1409153

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 629