KLAUS NEUBAUER. VITGULD RING 1971.

1408431. KLAUS NEUBAUER. VITGULD RING 1971.

Ring i 585/14k vitguld.
Designad av Klaus Neubauer 1971
Set med 3 pärlor, 2 topas cabochoner, 1 spinell, 1 turmalin och 1 diamant.
Storlek 54, US 6.8, UK N Inre diameter 17.2mm.
Total vikt 11,3 gram.

Vitguldring från den tyska guldsmeden Klaus Neubauer. Formgiven 1971. Signerad KN71.
585/14K vitguld med tre pärlor, två topas cabochoner, en spinell, en turmalin och en diamant.
Storlek: US 6.8, UK N. innerdiameter 17,2 mm.
Totalt 11,3 gram.

Smärre tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ring i 585/14k vitguld.
Total vikt 11,3 gram.

Totalt 11,3 gram.

Smärre tecken på slitage.

Antal besök: 1 522