140783. PARTI PORSLIN, 16 delar, Gustavsberg samt Rörstrand, Bl a Stig Lindberg, 1900-talets mitt.
6 st koppar med fat, "BODEGA", Stig Lindberg, Gustavsberg
3 delar "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand
1 st Karott, "VERDURA", Marianne Westman, Rörstrand.
Bruksslitage. Karott med fläckar.