PER MÅNSSON. 2 st skisser till kyrkofönster, blandtekniker, signerade.
140643. PER MÅNSSON. 2 st skisser till kyrkofönster, blandtekniker, signerade.
Inramad: "Förslag till fönster i By Kyrka, Per Månsson 33", motiv ca 49 x 21,5 cm.
Oinramad: "Förslag till korfönster i Svegs Kyrka, Per Månsson", motiv ca 41 x 18 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad. Fläckar. Skador på oinramad.