PARTI DIVERSE, bland annat smycken. 1800/1900-tal.

14063. PARTI DIVERSE, bland annat smycken. 1800/1900-tal.

Nåldyna med fot i silver stmpl Adolf Lilja Stockholm 1842-1876.
Fickur i silver, tot höjd ca 7 cm.
Skrin, längd 13,5, bredd9, höjd 4 cm.
Diverse smycken, delvis silver, bestående av bland annat 6 broscher, 1 par örhängen, ring, hängen i form av kors med mera.
Sigill, höjd ca 4 cm.

Slitage. Skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sigill, höjd ca 4 cm.

Slitage. Skador.

Antal besök: 538