JARDINJÄR, Dresden, 18/1900-tal.

140193. JARDINJÄR, Dresden, 18/1900-tal.

Skålformad med brutet brätte uppbärandes av 4 st Putti. Bemålad inuti, Dekorerad med blommor och bladverk.
Längd 33 cm, Höjd 15 cm.

Mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 33 cm, Höjd 15 cm.

Mindre nagg.

Antal besök: 925