BYRÅ, senbarockstil, 1800-/1900-tal.

139972. BYRÅ, senbarockstil, 1800-/1900-tal.

2 lådor, rotfaner, intarsia inläggningar på lådfront, gjutna beslag, höjd 65 cm, längd 106, djup 49 cm.

Bruksslitage, repor, vattenfläckar på skiva, 2 hack/skador på skivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 764