SOCKERSKÅL med lock, silver, Kalmar, Carl Gustaf Högstedt, endast mästarstämpel, verksam 1819-1841, (1850).

1398214. SOCKERSKÅL med lock, silver, Kalmar, Carl Gustaf Högstedt, endast mästarstämpel, verksam 1819-1841, (1850).

totalvikt 620 gram
Invändig brännförgyllning.

Locket senare av Hallberg, Stockholm 1888, ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

totalvikt 620 gram
Invändig brännförgyllning.

Antal besök: 490