GUNNAR NYLUND. apa, stengods, Rörstrand.

139649. GUNNAR NYLUND. apa, stengods, Rörstrand.

Glasyr i vitt samt oglaserade detaljer. Signerad RÖRSTRAND R NYLUND 129/90. Höjd 16,5 cm.

Smärre slitage.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besök: 6 973