139593. TE- och KAFFESERVISDELAR, 25 delar, "Coq" Gustavsberg, "Maya" Rörstrand, 1900-tal.
Qoc, Stig Lindberg, Gustavsberg:
8 tekoppar, 10 fat.
6 kaffekoppar 8 fat.
Sockerskål.
Uppläggningsfat, längd 23 cm.
Maya, Rörstrand:
2 tekoppar, 3 fat, 1 kopp med nagg medföljer.
6 assietter, diameter 19 cm.
Djuptallrik.
Bruksslitage, missfärgningar.