TE- och KAFFESERVISDELAR, 25 delar, "Coq" Gustavsberg, "Maya" Rörstrand, 1900-tal.

139593. TE- och KAFFESERVISDELAR, 25 delar, "Coq" Gustavsberg, "Maya" Rörstrand, 1900-tal.

Qoc, Stig Lindberg, Gustavsberg:
8 tekoppar, 10 fat.
6 kaffekoppar 8 fat.
Sockerskål.
Uppläggningsfat, längd 23 cm.
Maya, Rörstrand:
2 tekoppar, 3 fat, 1 kopp med nagg medföljer.
6 assietter, diameter 19 cm.
Djuptallrik.

Bruksslitage, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 tekoppar, 10 fat.
6 kaffekoppar 8 fat.
Sockerskål.
Uppläggningsfat, längd 23 cm.
Maya, Rörstrand:
6 assietter, diameter 19 cm.
Djuptallrik.

Bruksslitage, missfärgningar.

Antal besök: 1 552