1393586. MATSERVISDELAR, 13 stycken, flintgods, "Opak", Rörstrand.
2 lock. Höjd 11 cm. Diameter 17,5 cm
1 cabarét fat. 13x16 cm
1 uppläggningsfat 34,5x44 cm
8 mattallrikar. Diameter 25 cm
1 assiett. Diameter 21 cm.
cabarét fat med kantnagg fällnigar och slitage i godset förekommer.