BESTCKSUPPSÄTTNING, 58 delar, nysilver, Svensk Rund, 1900-tal.

139243. BESTCKSUPPSÄTTNING, 58 delar, nysilver, Svensk Rund, 1900-tal.

Besticksuppsättning bestående av 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 6 smörgåsgafflar, 6 smörgåsknivar, 6 smörknivar, såssked, 2 uppläggsskedar samt tårtspade.

Bordsgaffel ca 18 cm.
Bordskniv ca 22 cm.
Bordssked ca 18,5 cm.
Smörgåsgaffel ca 14 cm.
Smörgåskniv ca 18 cm.

Repor. Bruksslitage. Behov av puts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bordsgaffel ca 18 cm.
Bordskniv ca 22 cm.
Bordssked ca 18,5 cm.
Smörgåsgaffel ca 14 cm.
Smörgåskniv ca 18 cm.

Antal besök: 1 104