139243. BESTCKSUPPSÄTTNING, 58 delar, nysilver, Svensk Rund, 1900-tal.
Besticksuppsättning bestående av 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 6 smörgåsgafflar, 6 smörgåsknivar, 6 smörknivar, såssked, 2 uppläggsskedar samt tårtspade.
Bordsgaffel ca 18 cm.
Bordskniv ca 22 cm.
Bordssked ca 18,5 cm.
Smörgåsgaffel ca 14 cm.
Smörgåskniv ca 18 cm.
Repor. Bruksslitage. Behov av puts.