SOLFLASKA, glas, Helena Tynell, Riihimäen Lasi, Finland, 1900-talets andra hälft.

139104. SOLFLASKA, glas, Helena Tynell, Riihimäen Lasi, Finland, 1900-talets andra hälft.

Etikettmärkt.
Höjd, 22 cm.
Gul/grön färg s.k. "uranglas".

Bruksslitage. Något oklar i botten.
Saknar "hatt".

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkt.
Höjd, 22 cm.

Saknar "hatt".

Antal besök: 4 553