GOLVUR, 1800/1900-tal, urverket signerad Albert Dahlin Stockholm 1888.

139019. GOLVUR, 1800/1900-tal, urverket signerad Albert Dahlin Stockholm 1888.

Vitlackat med fasettslipadt glas i fronten.Urtavlan märkt Albert Dahlin. Verket: Albert Dahlin Stockholm 1888. Försilvrad urtavla.

Fodral med bruksslitage, Pendel saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 436