STEPHAN DAKON. bordslampa, Goldscheider, Wien, Österrike, 1920-tal.

138930. STEPHAN DAKON. bordslampa, Goldscheider, Wien, Österrike, 1920-tal.

Figurens höjd 47 cm. Total höjd 65 cm.
Märkt Goldscheider Wien MADE IN AUSTRIA samt inpressat 5714, 254, 7. Signerad på sidan.

Bruksslitage, 3 smärre nagg. Mindre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 472