BORDSUR, art deco, 1920/1930-tal.

138809. BORDSUR, art deco, 1920/1930-tal.

Valnöt med intarsiadekor av man och kvinnofigur. Längd 36 cm, bredd 18 cm, höjd 27,5 cm.

Mindre bruksslitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 389