MORAKLOCKA, 1800 talets första hälft.

1384955. MORAKLOCKA, 1800 talets första hälft.

Moraklocka från Balsby, anno 1825, märkt NMS.
Höjd ca: 210 cm.
Bredd ca: 59 cm.
Djup ca: 21 cm.
Pendel finns, lod och nyckel saknas.

Slitage, skador, luckan lös.
ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca: 210 cm.
Bredd ca: 59 cm.
Djup ca: 21 cm.

Slitage, skador, luckan lös.
ej genomgånget.

Antal besök: 2 705