BORDSPENDYL, svart kompositsten, marmor och brons, urverk märkt Louis Boname Seloncourt Doubs, Frankrike, omkring sekelskiftet 1900.

138416. BORDSPENDYL, svart kompositsten, marmor och brons, urverk märkt Louis Boname Seloncourt Doubs, Frankrike, omkring sekelskiftet 1900.

Svart kompositsten med dekor av marmor. Krönt med urna i förgyllt brons.
Pendel finns.
Total höjd ca 43 cm.

Slitage, fläckar, nagg på sten. En sidobrons med skada. Nyckel
saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pendel finns.
Total höjd ca 43 cm.

saknas.

Nycklar saknas.

Antal besök: 2 093