ALLMOGE, LERFAT, 3 st 1800 och 1900-tal.

138168. ALLMOGE, LERFAT, 3 st 1800 och 1900-tal.

1 st lerfat daterat 1933, diameter ca 27 cm
2 st lerfat, 1800-tal, bruna, dekor i form av "löpande hund"
Diameter 32,5 cm samt 33 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 32,5 cm samt 33 cm.

Åldersslitage.

Antal besök: 1 254