ORREFORS. VAS, graalteknik, Edward Hald eller Simon Gate, sannolikt utförd av Knut Bergqvist och Heinrich Wollman i samarbete med konstnären, osignerad, 1900-tal.
1375038. ORREFORS. VAS, graalteknik, Edward Hald eller Simon Gate, sannolikt utförd av Knut Bergqvist och Heinrich Wollman i samarbete med konstnären, osignerad, 1900-tal.
Vasen har tillhört glaskonstnären Nils Landberg, Orrefors
höjd 12 cm.
höjd 12 cm.