ORREFORS. VAS, graalteknik, Edward Hald eller Simon Gate, sannolikt utförd av Knut Bergqvist och Heinrich Wollman i samarbete med konstnären, osignerad, 1900-tal.

1375038. ORREFORS. VAS, graalteknik, Edward Hald eller Simon Gate, sannolikt utförd av Knut Bergqvist och Heinrich Wollman i samarbete med konstnären, osignerad, 1900-tal.

Vasen har tillhört glaskonstnären Nils Landberg, Orrefors
höjd 12 cm.

fotklack med naggar, i övrigt utan anmärkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 12 cm.

Antal besök: 2 148