POUL HENNINGSEN. TAKLAMPA "Kotten" 1900-tal.

1373134. POUL HENNINGSEN. TAKLAMPA "Kotten" 1900-tal.

höjd 55 cm, bredd 67 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Har varit upphängd i vajrar från taket, Två originaldelar saknas enligt uppgift, fungerar sannolikt, men Ingen funktionsgaranti lämnas.

Poul Henningsen (1894–1967)

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 55 cm, bredd 67 cm.

Poul Henningsen (1894–1967)

Antal besök: 2 465