SAFARI/JAKTSTOL, 1900-talets början.

137199. SAFARI/JAKTSTOL, 1900-talets början.

Ihopfällbar stomme i ek, sitt, rygg och armstöd i skinn, stoppad med halm. Bredd 53, djup 76, höjd 66 cm.

Slitage, torkat skinn, fläckar, sprickor i trä. Senare kompletering i beslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 366