MASK och DOLK. Ceremonial, Afrika, 1900-tal.

136944. MASK och DOLK. Ceremonial, Afrika, 1900-tal.

Mask skuren i trä, bemålad, längd 33 cm. Dolk, läder, blad av stål, balja i läder, längd 36 cm.

Slitage. Sprickor i trä. Avslag i kammen och maskens kant. Färgavfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 901