136734. FICKUR, 2 st, Hamilton och Elgin National Watch Company, 1900-talets första hälft.
Hamilton Watch Co., 21 stenar, diameter 50 mm, bruttovikt 91 g. Elgin, diameter 54 mm, bruttovikt 114 g.
Bruksslitage. Elgin med hårnålsspricka i urtavlan, smuts.