SIMON GATE. VAS, Orrefors, signerad, Modellen visades på Stockholmsutställningen 1930.

1365097. SIMON GATE. VAS, Orrefors, signerad, Modellen visades på Stockholmsutställningen 1930.

höjd 16 cm, diameter 19,5
Modellnr GP 14, kristallmassa. Modellen är vanligast i grönt, mindre vanlig i vitt, ovanlig i blått.

bruksslitage.

Simon Gate (1883–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 16 cm, diameter 19,5

bruksslitage.

Simon Gate (1883–1945)

Antal besök: 1 398