Fat, klarglas och blåtonat glas, Orrefors, diameter 28 cm. Vas, signerad, Italien, höjd ca 8 cm. 5 vaser, bland annat Orrefors. 2 flaskor med propp.
Bruksslitage. Enstaka nagg.