LJUSKRONA, rokokostil, första delen av 1900-talet.

13557. LJUSKRONA, rokokostil, första delen av 1900-talet.

Åtta ljusarmar.
Dekor av glasspjut i center samt kula i botten.
Diameter ca 66, höjd ca 95 cm.

Naggade prismor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åtta ljusarmar.

Naggade prismor.

Antal besök: 1 239