BORD, möjligen Otto Wretling, 1900-talets första hälft.
1354268. BORD, möjligen Otto Wretling, 1900-talets första hälft.
Rundad skiva på fyrdelat pelarben. Dekor av intarsia och stiliserade volutfötter. Fanerat med olika lövträslag. Fyra lådor i sarg. Diameter 100 cm, höjd 63 cm.